Punkty szczepień na COVID-19 i informację o rejestracji na szczepienia

Oficjalne informacje na temat Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie. Skorzystać można również z bezpłatnej infolinii pod numerem 989.

Terminarz zapisów i szczepień na COVID-19

Dla osób w wieku 80 lat i więcej zapisy na szczepienia rozpoczęły się 15 stycznia. Grupa ta będzie szczepiona od 25 stycznia.

Zapisy dla osób w wieku 70-79 zaczynają się 22 stycznia. Grupa ta również będzie szczepiona od 25 stycznia.

Osoby poniżej 70 roku życia od 15 stycznia mogą zgłaszać chęć zaszczepienia się. Będą one musiały poczekać na e-skierowanie. Informacje o szczepieniu osób poniżej 70 roku życia podane zostaną później.

Trzy sposoby na zapisanie się na szczepienie przeciwko koronawirusowi

1. Bezpłatna i całodobowa infolinia pod numerem 989

W ten sposób możemy zapisać się osobiście lub kogoś z naszej rodziny. Do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Wybieramy dokładny termin szczepienia oraz jego miejsce. Jeżeli podasz numer telefonu komórkowego (nie jest to wymagane) dostaniesz wiadomość sMS potwierdzającą zapisanie się na szczepienie.

2. Elektroniczna rejestracja poprzez portal pacjent.gov.pl

Rejestrować się w ten sposób mogą jedynie osoby posiadające Profil Zaufany. Bez Profilu Zaufanego możesz zarejestrować się poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień lub poprzez infolinię. Rejestracja poprzez portal pacjent.gov.pl wygląda następująco: System proponuje pięć dostępnych terminów w punktach bliskich adresu podanego przez Ciebie. Nie odpowiada Ci dostępny termin lub lokalizacja punktu szczepień? Skorzystaj z dostępnej wyszukiwarki i wybierz dogodny dla Ciebie termin i lokalizację. Gdy dokonasz rezerwacji, otrzymasz wiadomość SMS. Dzień przed Twoim szczepieniem dostaniesz przypomnienie.

3. Szczepienie w wybranym punkcie

Szczepienia w konkretnym punkcie szczepień są możliwe po bezpośrednim kontakcie z daną placówką. Możesz wybrać punkt blisko Twojego zamieszkania i zadzwonić pod wskazany numer. Na infolinii 989 konsultanci pomogą znaleźć punkt szczepień z dogodnym terminem.

Linki do punktów szczepień w poszczególnych miastach: